Zelfgemaakte sushi van zilvervliesrijst

met gember pickle

55 - 60 minuten

Bereiding

  1. Voeg de rijst samen met het water toe aan een pan en breng aan de kook. Roer even door en draai het vuur omlaag. Laat de rijst met de deksel op de pan in 30-35 minuten gaar koken.  
  2. Gember pickle: Schil de gember en maak er met een dunschiller lange dunne slierten van. Doe de gemberplakken in een kom en bestrooi met wat zout. Schil de biet en snijd er een plakje van af, de rest gebruik je later voor de sushi. Zet een steelpannetje op laag vuur en voeg de suiker, azijn en het schijfje biet toe aan de pan. Roer totdat de suiker is opgelost en schenk dan over de gember heen. Schenk er wat water bij totdat de gember onder staat en laat minimaal 30 minuten intrekken.
  3. Schil de winterpeen met een dunschiller, snijd in plakken en vervolgens in repen. Je kunt dit ook met een spirelli doen. Snijd de komkommer in lange repen, de biet in plakken en vervolgens ook in reepjes. Halveer de avocado en verwijder de pit voorzichtig. Snijd de avocado in dunne parten. 
  4. Schep de rijst, zodra deze gaar is, op een bord zodat het makkelijk afkoelt. Leg een norivel op een sushimatje of op een stukje vershoudfolie. Zet een bakje water klaar om je handen schoon te maken. Neem wat rijst in je (natte)handen en verdeel dit gelijkmatig over het norivel, laat aan de bovenzijde 2 cm vrij.
  5. Leg nu wat rauwkost op de rijst aan de onderkant van het norivel. Let op dat je niet te veel vulling gebruikt.  Rol de sushirol nu met twee handen op en duw de sushirol tijdens het rollen stevig aan. Maak de resterende 2 cm van het norivel nat met je vingers en plak de rol dicht. Herhaal deze stappen totdat de ingrediënten op zijn.
  6. Snijd de sushirollen nu met een scherp mes in stukjes. Dit gaat makkelijker als je het mes tussendoor even onder de kraan afspoelt. Bestrooi de sushi met de zwarte sesamzaadjes en serveer met de sojasaus en naar smaak met de gember pickle. Eet smakelijk!               


Tip! Weinig tijd? Je kunt er ook voor kiezen om de sushi niet te rollen maar een Poké Bowl te maken! Knip de Nori vellen dan in snippers en gebruik deze als topping.

Tip! Je kunt de sushirijst en de gember pickle eventueel al de dag van te voren klaar maken en vervolgens in de koelkast bewaren.

Wat we sturen

Ingrediënt 2 personen 4 personen Eenheid
Ronde zilvervliesrijst 170 340 gr
Nori vellen 0,5 1 pakje
Avocado 1 2 st
Komkommer 0,5 1 st
Winterpeen 0,5 1 st
Rauwe biet 1 2 st
Gember 1 2 st
Zwarte sesamzaadjes 10 20 gr

Wat je zelf in huis moet hebben

Ingrediënt 2 personen 4 personen Eenheid
Water 350 700 ml
Suiker 1 2 el
(Rijst)azijn 2 4 el
Sojasaus 2 4 el

Kookgerei

Kookpan, sushimatje of vershoudfolie

Voedingswaarde

Energie (kJ) 2586, Energie (kcal) 620, Eiwit (g) 22, Koolhydraten (g) 87, Koolhydraten waarvan suikers (g) 18, Vetten totaal (g) 16, Vetten waarvan verzadigd (g) 3, Vezels (g) 20, Zout (g) 5

Allergenen

Dit gerecht bevat: Sesam*
*Kan sporen van andere allergenen bevatten